Globaltica to masa muzyki, ale też kreatywnej zabawy dla całych rodzin. W Parku Kolibki przez cały czas trwania festiwalu obecni są animatorzy i przedstawiciele organizacji pozarządowych czy grup teatralnych, którzy zajmują się najmłodszymi fanami muzyki świata. Także muzycy występujący na scenie mają w swym rozkładzie dnia warsztaty dla dzieci.

Podczas XIII edycji będą z nami:

Polska Akcja Humanitarna (PAH)
W namiocie PAH można się bawić, uczyć i pomagać. Pomocowe Koło Fortuny, układanka- przesuwanka, wodna łamigłówka oraz wielkoformatowe puzzle. Będzie można sprawdzić swoją wiedzę z zakresu pomocy humanitarnej i dostępu do wody na świecie oraz własnoręcznie zrobić przypinkę.

Kamyk Studio 
"W kręgu kultury dawnych Słowian" - warsztaty 
Na warsztatach razem usypiemy piaskowe obrazki z wybranymi słowiańskimi motywami. Całość zostanie stworzona w oparciu o ikonografię archeologiczną i etnograficzną.

Pestka Zręczna Pracownia z powodzeniem zachęca dzieci i dorosłych do wspólnego tworzenia rękodzieła. Szyją, dziergają, szydełkują, filcują, wyszywają, majsterkują…. Głowy mają wciąż pełne pomysłów i dlatego będą z Wami na Globaltice!

tuBAZA stanie się miejscem kreatywnych warsztatów dla najmłodszych i rodziców. Będzie dobra literatura, zajęcia manualne, ruchowe, z ekologią i dobrą muzyką w tle. Na tańce w klimatach etno dla najmłodszych dzieci zaprasza już dziś choreograf, tancerz, instruktor Filip Szatarski.

Dwie miłośniczki i pasjonatki teatru, animatorki kultury z Fundacji Mucha z Krakowa, zapraszają dzieci na spotkanie z żywym teatrem. Budowanie przestrzeni teatralnej, świadomość ciała, wraz z poznaniem technik teatralnych i nieograniczonych możliwości jakie daje nam słowo i wyobraźnia, posłuży nam do wprowadzenia dzieci w świat zabawy i frajdy scenicznej.



Organizatorzy:

  • logo fundacji Liberty

Dofinansowano ze środków:

  • logo Gdynia
  • logo Urzędu marszałkowskiego
Grafika 2018